
A projekt legnagyobb költségvetésű aktivitása a rossz állapotú régi kazánház átépítése egy többfunkciós sport- és szabadidőközponttá (viacúčelové športovo…
bővebben
Az aktivitásokhoz kapcsolódóan fejleszteni tudtuk a terápiás eszköztárukat is: hangszereket (digitális zongora, gitár, cajon, mikrofon), munkabiztonsági eszközöket (bakancsok,…
bővebben
Ötödik, egyben utolsó budapesti szakmai kerekasztal beszélgetésünket rendhagyóra terveztük: ezúttal nem egy előadó adta a beszélgetés témáját, hanem öt…
bővebben
Szakmai kerekasztal sorozatunk ötödik, egyben utolsó beszélgetését a Selye János Egyetem Református Teológiai Karán rendeztük meg Komáromban. …
bővebben
Sorozatunk negyedik szakmai kerekasztal beszélgetését Dunaszerdahelyen az Üzleti- és Tájékoztatási Központban szerveztük meg a FEMIT polgári társulással karöltve. …
bővebben
Szakmai kerekasztal sorozatunk negyedik magyarországi állomását a Megálló Házban tartottuk, amelyre Orsolics Zénót, a ráckeresztúri Fiatalkorúak Drogterápiás Otthonának vezetőjét hívtuk…
bővebben
A prevenciós kampány keretében általános iskolák felső tagozatain, középiskolákon valamint javítóintézetekben drogmegelőző előadásokat tartunk, amelyeken szakemberek beszélnek a…
bővebben
Harmadik szakmai kerekasztal beszélgetésünket „Viselkedési függőségek” címmel a hagyományos nyitott napunkon rendeztük meg 2018. május 21-én. A…
bővebben
"A függőség és a család“ címmel 2018. április 24-én előadással egybekötött szakmai kerekasztal beszélgetést tartottunk a Selye János Egyetem Református…
bővebben
Harmadik szakmai kerekasztalunkra 2018. április 17-én Dávid Ferencet a Kék Pont Alapítvány szociológusát, Biopolitikai Műhelyének vezetőjét kértük fel…
bővebben
A projekt keretében indított angol nyelvtanfolyam egy teljesen új színfolt a Reménység terápiás programjában. A reszocializációs központ és…
bővebben
A heti 2 órás szlovák nyelvoktatás célja, hogy a többnyire magyar környezetben nevelkedő klienseink készségesen és gátlások nélkül tudjanak szlovákul…
bővebben
2018. február 26-án 14.00 órai kezdettel a Selye János Egyetem Református Teológiai Kara adott otthont a Nádej - Reménység…
bővebben
A heti 8 órában oktatott szakácstanfolyamon a felépülőben lévő kliensek egy gyakorlott szakácstól sajátíthatják el a főzés elméleti…
bővebben
A Vidéki munkák című kurzus heti 8 órában kínál elméleti és gyakorlati tudást a mezőgazdasági munkákról, azzal a…
bővebben
A felépülő szenvedélybetegek számára oktatott magyar nyelvkurzuson heti 2 órában kihasználjuk a magyar irodalom gyógyító és fejlesztő lehetőségeit.…
bővebben
Az önismeret célja elsősorban az, hogy tudatosan kezdjünk el gondolkodni magunkról, az erősségeinkről, gyengeségeinkről, arról, ahogyan különböző helyzetekben…
bővebben
A függőség kialakulása konfliktusok láncolatát vonja maga után. A heti 2 órás csoportterápia során közös célunk a kliensekkel…
bővebben
A jogi és vállalkozói alapismeretek kurzus célja, hogy a felépülőben lévő szenvedélybetegek érdekes, mindennapi példákkal színesített órákon keresztül…
bővebben
Az Amerikai Egyesült Államokban évtizedek óta alkalmazzák az ARISE módszert, amelynek a segítségével elérhető, hogy a szenvedélybeteg hajlandó…
bővebben
A projekt negyedik aktivitása keretében a kliensek tanulmányútjának második fordulója a Reménységbe vezetett, amikor is a Megálló 10…
bővebben
A projekt negyedik számú aktivitása, a kliensek tanulmányútja Budapesten, a Megálló Csoport Alapítványnál vette kezdetét. A Reménység 10…
bővebben
A Fiatalság „bolondság” - Fiatalok új függőségei és a hozzátartozók lehetőségei című konferenciánkat követően egy kerekasztal beszélgetést szerveztünk,…
bővebben
Az október 26-án Budapesten megrendezett prevenciós konferenciának a Hotel City Inn adott otthont. A Fiatalság „bolondság” - Fiatalok új…
bővebben
A projekt harmadik számú aktivitása, a partnerek segítőinek tapasztalatcseréje Budapesten folytatódott a Megállóban. Ezúttal a Reménység mentálhigiénés szakembere és szociális…
bővebben
A segítők budapesti tapasztalatcseréje keretében megtartottuk a második szakmai műhelyt a partnerek szakemberei számára. A Megálló színes nagytermében, az „Elosztó…
bővebben
A projekt harmadik számú aktivitása, a partnerek segítőinek tapasztalatcseréje Nagykeszin, a Reménységben vette kezdetét. Egy 5 napos tanulmányút erejéig a Megálló Csoport…
bővebben
A segítők felvidéki tapasztalatcseréje keretében október 5-én „Terápiás módszereink“ címmel szakmai műhelyt szerveztünk a Reménységben. A 14:00-kor kezdődő workshopon…
bővebben
2017. szeptember 29-én Budapesten, a Megálló Csoport Alapítványnál is sor került a “Struggle of Addicts on Drugs” című projektünk…
bővebben
2017. szeptember 22-én Nagykeszin, a Reménység reszocializációs központjában az Európai Együttműködési nappal egybekötve került megrendezésre a “Struggle of Addicts…
bővebben